DEĞERLİ HASTALARIMIZ
28 Aralık 2021

Değerli Hastalarımız,

Merkezimize Başvuran Hastalarımızın Uymaları Gereken Kurallar

 

 1. Muayene olmak isteyen hastalarımız MHRS / 182 den randevu alarak ve /veya doğrudan başvuru yapabilir.
 2. Merkezimiz e başvuran hastalarımıza ilk girişte COVİD 19 a yönelik sorgulama ve TRİAJ işlemi uygulanmaktadır.
 3. Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti alacak hastalarımızın randevu saatinden 5 dk önce Merkezimizde olmaları gerekmektedir. Diş Hekiminiz gerekli gördüğü hallerde tedbir amaçlı olarak randevu gün ve saatinde değişiklik yapabilir, bu tamamen sizleri olası risklerden korumak amaçlıdır.
 4. Erken gelen hastaların bekleme salonlarında aşırı yığılmalarını önlemek, çapraz enfeksiyon açısından sizi ve kendimizi korumak amacıyla hastaların  kontrollü olarak içeriye alınması riskin azaltılmasında etkili olacaktır.
 5. Hastanın yardıma ihtiyacı olduğu durumlar (çocuk hastalar, engelli bireyler, yaşlı hastalar) hariç refakatçi kabul edilmemektedir. Refakat gerekiyorsa en fazla bir kişi ile sınırlandırılmaktadır.
 6. Kurumumuz içerisinde bulunan herkes (çalışan, öğrenci, hasta, refakatçi gibi) bulunduğu süre boyunca maskelerini usulüne göre takmak ve kurallara uymakla mükelleftir.
 7. Merkezimizde hastaların kurum içinde gereksiz dolaşmaları yasaktır, genel alanlarda, asansörlerde, ve polikliniklerde sosyal mesafe kuralına uyulması zorunludur.
 8. Hastalarımızın diş tedavi işlemleri tamamlandıktan sonraki 14 gün içerisinde COVID-19 semptomu ya da bulgusu oluşursa, kurumun bilgilendirilmesi rica olunur.
 9. Kurumca, belirlenen kurallara uymadığı tespit edilen hastaların uygun şekilde ikaz edilmesi, devam etmeleri halinde sağlık tesisinin dışına çıkartılması sağlanacaktır.
 10. Sağlıklı kişilerin Enfeksiyon kapma, hasta olanların enfeksiyonu yayma riski olduğu unutulmamalıdır.
 11. Kendi sağlığınız ve toplum sağlığı için lütfen kurallara uyunuz.
 12. Bu hususta hasta ve hasta yakınlarımızın hassasiyetle yaklaşmasını rica ediyoruz.

 

Sağlıklı günler dileriz….