T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Amasya İl Sağlık Müdürlüğü Amasya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Amasya İl Sağlık Müdürlüğü Amasya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Entegre Klinik

Güncelleme Tarihi: 24/08/2021

Merkezimiz 08:30 - 12:00  -  13:00 16:30 saatleri arası poliklinik hizmeti vermektedir. 17:00 - 19:00 saatleri arasında mesai dışı uygulaması ile; çalışan mesai saati içerisinde gelme imkanı olmayan hastalarımızın randevusu 17:00 - 19:00 saatleri arasına düzenlenerek hastalarımıza hizmette sınırlarımızı genişlettik. 
Merkezimiz hafta içi mesai saati hariç 17:00 - 08:00 saatleri arası, hafta sonu ve resmi tatil günlerinde 24 saat nöbet kliniği hizmeti vermektedir. 

Merkezimizde sunulan sağlık hizmetleri

- Diş Çekimi

- Dolgu

- Diş Taşı Temizliği

- Kanal Tedavisi

- Sabit Protez

- Hareketli Protez 

- Koruyucu ve Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri : Merkezimizde 6 - 13 yaş aralığındaki hastalarımıza Flor ve Fissür Sealant uygulanmaktadır.

Genel Anestezi altında Diş Çekimi : Merkezimiz, genel anestezi altında diş  çekimi ve tedavisi gereken hastalarımızın Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, merkezimiz hekimlerince planlanan ve yürütülen süreçler takip edilerek hizmet verilir.

 

MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) den randevu alarak kurumumuza başvurduğunuzda ilk muayenenizin gerçekleşmesinin ardından Diş Hekiminiz tarafından tedaviniz planlanır. MHRS den randevu alamayan hastalarımız kimlikleriyle hasta kayıt - kabul birimimize müracaat ettiklerinde kayıt işlemleri hekim seçme hakkı gözetilerek merkezimizin hekim çalışma planına uygun olarak gerçekleşir.

 

Muayene önceliği olan hastalar : 

- Acil vakalar 

- Engelliler

- Hamileler 

- 65 yaş üstü yaşlılar

- 7 yaş altı çocuklar

- Harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimler, malül ve Gaziler